środa, 9 marca 2016

Wyjazd do Łotwy dla grupy

 Wyjazd do Łotwy

Położona na północ od Litwy Łotwa dla przeciętnego polskiego turysty jest mało znanym miejscem. Jeśli już trafia się zorganizowana wycieczka - w Rydze zazwyczaj przebywa jeden dzień, traktując to miasto jako jeden z etapów wycieczki - zatem jest to zwiedzanie z przewodnikiem, przejazd do hotelu i nocleg.
Bezapelacyjnie Ryga jest pięknym miastem i warta jest spędzenia większej ilości czasu niż kilka godzin zwiedzania. Przez kilka ostatnich lat (za czasów mera Nila Uszakowa - niezbyt lubionego przez miejscowy łotewski establishment) wiele się w mieście zmieniło na plus (bulwary wzdłuż Daugavy, nowe muzea, więcej atrakcji na starówce, widoczna gołym okiem modernizacja całych ulic i kwartałów stolicy).

Promocja turystyczna Łotwy

Od kilku lat staram się propagować Łotwę jako kraj docelowy, gdzie można spędzić kilka dni i się nie znudzić. Podstawą do tego jest odpowiedni program imprezy - obok zwiedzania sztandarowych zabytków Rygi będzie to na przykład wplecenie elementów pozwalających poznać lokalną kulturę, kuchnię i tradycję Łotyszy

1) wizyta w prawdziwej piekarni, gdzie będzie można podpatrzeć proces pieczenia chleba łotewskiego (a tenże chleb produkowany na Łotwie smakuje naszym turystom bardzo),
2) wizyta w łotewskim browarze - poza zwiedzaniem oczywiście degustacja wspaniałego łotewskiego piwa,
3) tajna historia ryskiego balsamu - opowiedziana w tajnej piwnicy na starówce,
4) degustacje łotewskich serów, czekolad, itp...

W wiosenne i letnie wieczory na ryskiej starówce często spotkać można koncertujące grupy, przy muzyce można potańczyć, a pragnienie ugasić kuflem doskonałego piwa.


 Jurmała
Przy dobrej pogodzie rekomenduję również jednodniowy wyjazd do Jurmały (świetne połączenie kolejowe - około 30 minut i jesteśmy nad morzem). Najlepiej wybrać stację Majori (uwaga! nie ma stacji Jurmała, są poszczególne stacje nazwane jak osiedla, na które składa się Jurmała), gdzie można wypożyczyć rowery i pojeździć wzdłuż plaży aż do ujścia rzeki Lielupe do morza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do skomentowania artykułu. Komentarze podlegają moderacji. Dziękuję za rzeczowe wpisy. Wpisy spamerów będą bezwzględnie usuwane.