czwartek, 14 kwietnia 2016

Wycieczka na Gozo

Wyspy Maltańskie

Archipelag Wysp Maltańskich to świetna propozycja na kilkudniowy urlop, szczególnie poza sezonem, kiedy przeloty kupimy w okazyjnej cenie i nie będziemy musieli obawiać się tłumów turystów. Co prawda morskie kąpiele w kwietniu czy w maju nie będą za bardzo gorące, ale słoneczna pogoda (powyżej 20 stopni!) jest idealna do zwiedzania. Jeżeli więc naszym celem podróży nie jest jedynie całodzienne plażowanie, to z pewnością będziemy usatysfakcjonowani - na Malcie jest bowiem co podziwiać!


 Gozo

Będąc na miejscu warto rozważyć całodniową wycieczkę autokarową po samej Malcie lub przeprawić się od razu na oddaloną o 25 minut drogi promem mniejszą wyspę Gozo, która jest wyjątkowo urokliwa i zdecydowanie spokojniejsza. Najlepiej wybrać się do Sliemy i tu zdecydować się na którąś z ofert lokalnych biur proponujących całodniowe wyprawy w cenach od 15 euro. Na deptaku znajdziemy masę stoisk, które często mają także foldery w języku polskim (a czasem i polskich przewodników!). Dzięki takiej wycieczce zaoszczędzimy czas i będziemy mieć pewność, że zobaczymy wszystkie najważniejsze punkty i obiekty, a przy okazji dowiemy się czegoś od lokalnego przewodnika. Niektóre wycieczki w cenie zawierają dodatkowo posiłek w miejscowej restauracji – jeżeli chcemy spróbować maltańskiej kuchni, to warto się skusić. Śmiałkowie prawdopodobnie będą zastanawiać się nad wynajęciem auta i podbijaniem wysp w pojedynkę, ale muszą mieć na uwadze przestawienie się na lewostronny ruch, bardzo nerwowy styl jazdy mieszkańców oraz wąskie i górzyste uliczki – by uniknąć niepotrzebnego zdenerwowania i stłuczek, może lepiej rozsiąść się wygodnie w busie i zwiedzać bez stresu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do skomentowania artykułu. Komentarze podlegają moderacji. Dziękuję za rzeczowe wpisy. Wpisy spamerów będą bezwzględnie usuwane.