poniedziałek, 7 marca 2016

Atrakcyjny wyjazd do Zakopanego

 Wycieczka szkolna do Zakopanego
Młodzież szkolna lubi wycieczki, można oderwać się od nudnej szkoły, zapomnieć na parę dni o zadaniu domowym, a przede wszystkim wieczorami korzystać z dobrodziejstw braku nadzoru ze strony rodziców. Gdy jednak przychodzi do realizacji programu wycieczki zazwyczaj pojawiają się jęki, narzekania i trudności.Wielu nauczycieli za punkt honoru stawia sobie organizację wycieczki szkolnej do Zakopanego. Będąc już na miejscu obowiązkowo należy "przegonić" młodzież po jednej z dolin - np. najpopularniejszej i bardzo łatwej Dolinie Kościeliskiej. Obowiązkowo również trzeba wjechać na Gubałówkę.
Aby osłodzić młodzieży trudy związane z realizacją planu wycieczki proponujemy ująć w programie wizytę w parku linowym, który znajduje się na Gubałówce.
Park linowy da możliwość zabawy i odpoczynku od stereotypowego programu wycieczki. Osobiście pilotowałem swego czasu wycieczkę z takim sportowym akcentem i muszę stwierdzić, że na 40 uczestników tylko 3 osoby nie uczestniczyły w grze w parku linowym. Reszta osób pysznie bawiła się przez kilka godzin, zmagając się z przeszkodami o różnej trudności.

Jeśli macie Państwo wpływ na program wycieczki - dodajcie do niego coś, co młodzież chętnie zrobi - chociażby zajęcia w parku linowym.
O pilotowaniu szkolnych wycieczek piszę również w poście pilotaż wycieczek szkolnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do skomentowania artykułu. Komentarze podlegają moderacji. Dziękuję za rzeczowe wpisy. Wpisy spamerów będą bezwzględnie usuwane.